%0.1 Solusyon

sadbeSquarik asit di butil ester kullanımı düşük yoğunlukla başlanıp yüksek yoğunlukla devam etme şeklindedir. İlk 2-3 aylık dönemde % 0.1 (binde bir) solusyon bu süreden sonra beklenen sonuç alınıncaya kadar Sadbe % 1 lik solusyona geçilir. Bilindiği gibi Squarik Asit Di Butil Ester adlı maddenin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. Saçkıran tedavisi için uygulanan diğer ilaçlardan farklı bir yolla yani savunma (immunite) mekanizmaları üzerinden etkili olmaktadır. Bu etkiyle elde edilen tedaviye immunoterapi denmektedir. Bu sayede başarısı diğer saçkıran tedavisi yöntemlerine göre çok daha yüksek ve yanı alanda tekrar olma ihtimali düşüktür.

Sadbe % 0.1 Solüsyon

Saçkıran Tedavisi için Geliştirildi

S.A.D.B.E (Squarik Asit Di Butil Ester) saç dökülmeleri arasında sadece saçkıranda etkili olur. Ancak sakal, bıyık, kaş gibi alanlardaki saçkıran denilen dökülmelerde de başarıyla kullanılmaktadır. İlk 2-3 ay binde birlik soluyon kullanılır. Bu şekilde elde edilen immunoterapötik etki daha iyi olmaktadır.

Alopecia Areata (Saçkıran) Neden Olur?

Saçkıran hastalığının en çok kabul gören sebebi vücudun kıl köklerine karşı yaptığı zararlı maddeleri kılı oluşturan hücreleri yok etmesidir. Bu zararlı maddelerin köke zararını engelleyen iki kimyasal madde vardır DPCP (Di Phen Cipron) ve S.A.D.B.E (Squarik Asit Di Butil Ester ) dir. İmmunterapi denilen bu tedavi yöntemi sorunu temelden çözmektedir ve bu sayede başarısı daha yüksektir.

Hair Pharma’dan Türkiye’de Bir İlk

Dünyada yaygın olarak üretilen S.A.D.B.E (Squarik Asit Di Butil Ester ) Türkiye de eczanelerde tecrübeli eczacılar tarafından hazırlanarak hastaya verilmekteydi. SADBE yoğunluğu % 0.01(onbindebir) ile % 1(yüzdebir) oranları arasında değişen yoğunluklarda kullanılmaktadır. Hair Pharma ürünleri yüzde bir ve binde bir olmak üzere iki farklı konsantrasyonde üretilmektedir.

Sadbe Nasıl Kullanılır?

Roll-on başlık açılır şişe baş aşağı şekilde dökülme alanına sürlür. Islaklık tüm alana yayılıncaya kadar devam edilir. Kullanım süresi kişinin verdiği cevaba göre değişir. Tüm diğer tedavi yöntemleri gibi aylarca devam etmek gerekebilir. Tedavide en önemli sorun tedaviye uyumdur. Yukarda yazılan %90 dan fazla olarak verilmiş başarı oranı sabırla kullanım sonucu elde edilebilmektedir. Saçkıran özellikle genç yaşlarda daha sık görülür ve ne yazık ki %100 başarıyla kullanılabilecek ilaç yoktur. Her tedavinin başarı oranı farklıdır.

Sadbe Sonuca Yönelik Tedavi Sunar

Diğer saçkıran tedavilerine farkı olarak immunıterapötik etkilidir yani köke zarar veren maddelerin bu etkisini önermeye yöneliktir. Kafa bölgesi yanı sıra sakal, kaş ve bıyık bölgesi gibi tüm kıl olan alanlarda  güvenle kullanılabilir.

6 Comments

Add a Comment
 1. Benim sakal kısmında oluştu. Kullanım için 0,1 mi yoksa 1 mi denemeliyim?

  1. öncelikle sadbe losyonu %01 ligi kullanın, tedaviye her zaman onunla başlamak gerekir. Sonra sadbe forte la devam edersiniz.

 2. Merhaba kaşım için Sadbe binde bir satın aldım. İlk kez kullanmaya başladım.

  Kaşım ortadan dökülmeye başladı ve hızla açıklık çogalıyor. Bir kaşımda hiç yoktu, çok zayıf beyaz kökler vardı. jiletle 4 kere sıfıra vurdum. şimdi siyah olarak çıkmaya başladı ama seyrek.

  Sadbeyi sadece boş alana mı sürmeliyiz? Yoksa bütün kaşıma sürsem daha mı faydalı olur?

  Bir de sadbenin etkisi geçtikten sonra kaşta herhangi bir tahriş yoksa iki günde 1 kaşa badem yağı+sarımsak suyu sürmemiz daha faydalı olur mu? Veya sadece badem yagını önerir misiniz?

  Biliyorsanız Cevap verirseniz çok sevinirim.

  Teşekkür ediyorum.

  1. Bütün karşınıza uygulayabilirsiniz. Biotin tablette almanızı öneririm.

 3. Merhaba 0,1 kullandım ilk ayımda etkisi olmaya başladı şimdi %1 lik olanına geçtim lakin roll on başlığı yeterınce sıvı sağlamıyor dönerken kuru bırakıyor gibi geldi kulak çöpü ile sürsem çok ürün kaybı olurmu yada başlık ilk defa kullanıyorum diyemi yeteri ıslaklığı sağlamıyor ?

  Teşekkürler…

  1. ürünü oda sıcaklığında tutun, daha çok dönme hareketi sağlarsanız yeterli ıslaklığı zamanla daha kolay ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SADBE © 2018