Sadbe Nasıl Kullanılır?

İçeriğindeki squarik asit di butil esterin kristalleşmemesi için oda ısısında saklamalı ve her kullanımdan önce kapağı yukarıda olacak şekilde şişeyi iyice çalkalanız gerekmektedir. Saçkıran problemine bağlı gelişen saç dökülmesi, sakal ve kaş dökülmeleri içinde güvenle kullanılabilir. Kullanmadan önce önerileri mutlaka okumalısınız.

Saçkıran İlacı Kullanımı

Şişe baş aşağı olacak şekilde dökülme oluşan alan üzerinde gezdirin. Tüm açık alanın ıslandığından emin oluncaya kadar roll-on u sürün. Islandıktan sonra aynı alana tekrar uygulamanız gereksiz ürün kaybına sebep olacağında dokunduğunuz nokta ıslandığında aynı yere tekrar uygulamayınız.

Sadbe Günde Kaç Defa Uygulanır?

Doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse uygulama sıklığı günde 2 – 3 defadır. İçeriğindeki capsaicin in ciltte tahriş ve yanma yapması beklenen bir etki olup, bu sizi paniğe sevketmemelidir. Tahriş görürseniz tedirgin olmadan kullanmaya devam edin. Ancak tahriş düzeyi yara olacak kadar ilerlerse kullanıma birkaç gün ara verin sonra yeniden aynı şekilde uygulamaya devam edin.

İçeriğindeki procain etkili bir damar genişleticidir buna bağlı olarak uygulama alanında sıcaklık hissi ve yanma hissedebilirsiniz, bu normal bir durumdur.

Squarik asit di butil ester küçük su toplanmalarına sebep olabilir , küçük noktalar halinde su toplanması uygulamaya engel değildir, devam etmelisiniz.

Sadbe solusyon roll on yapısı sayesinde kontrollü bir şekilde ürün salınımı sağladığından ihtiyaç kadar sıvı cilde yedirilecek dozda çıkmakta ve bu sayede ürün kaybı engellenmektedir.

Sadbe kullanımı ile ilgili olabilecek sorularınızı resmi sitemiz www.hairpharma.com.tr den sorabilirsiniz.

20 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba 8 yasinda oglum da sackiran var 3 haftadir sadbe 01 kullaniyoruz hic bir iyilesme gormedik sulanma yara kizariklik yapmadi herhangi baska bir tavsiyeniz varmi

  1. Sadbe fortw a geçin. Ciltte kızarıklık yapacak şekilde biraz sert bir mesajla uygulayın. Beraberinde HP biotin 5mglık tablet başlayın.

 2. Saçın geneline sürülebilir mı
  Seyrelmiş alanlara surersek bı sıkıntı olur mu

  1. Sürülebilir. Fakat pahalı bir tedavi olur. Geneli için hairforte sprey almanızı öneririm.

 3. merhabalar urunu surup denize veya gunese cikmaktan bir sakincasi varmidir?

  1. çıkmayın, Cilt o bölgede hassastır

 4. Merhaba. Kaş dökülme sebebiyle aldım bu ilacı bugün eczaneden. Aceba bunu kaç ay kullanmam gerekir söyleyebilir misin rica etsem. Teşekkürler

  1. Kaşlarını çıkana kadar kullanmanız yeterli.

 5. İyi günler kolay gelsin sadbe nin üstünde üretim tarihi 16.03.2017 bunu şimdi kullanmaya devam edebilir miyim tarihinde bi sıkıntı var mı

  1. ürüküş değiştirin.

 6. iyi günler ürünün roll-on dan dökülen bölgeye dökülmmediğini hissediyorum. bolca çalkalamama ve başağı bir şekilde bölgeye sürmeme rağmen, ürün azalmıyor ve bölgede bir ıslaklık oluşmuyor. roll-on başlığına geçmiyor ilaç. neyi yanlış yapıyorum veya nasıl düzeltebilirim.

  teşekkürler

  1. ürüküş oda sıcaklığında saklayın, rollonu ürün çıkışı sağlayan kadar döndürün.

 7. Merhaba bende yeni kulkanmaya başladım ürünü sürdükten sonra yıkamama gerek varmı eczacı bana 1 saat beklet sonra yıka dedi ama ben siliyorum

  1. En az 4 saat bekletmelsiniz. Emilim devam eder.

 8. dermaroller ile uygulama yapılsa olur mu

  1. Evet, kullanabilirsiniz

 9. Merhaba öncelikle bende sakalkıran var bunun için doktora gittim ve kortizonlu iğne yapıldı 3 defa. Fayda görmeyince doktor bey sadbe 0.1 i kullanmamı önerdi. 1 buçuk aydır sabırla kullanıyorum ve küçük küçük kıllanmalar başladı birkaç hafta önce. Şimdi buna devam mı edeyim şişe yarıda yoksa sadbe 1.0 mı geçeyim süreci hızlandırmak için.

  1. Sadbe forte la devam edin

 10. 5 aylık hamileyim. Kulağımın etrafında açılma var. Sadbe kullanmamda bir sakınca var mı?

  1. Doktorunuza sormalısınız. Gebelikte genellikle ilaç kullanımı önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SADBE © 2018