Sadbe Nedir?

SADBE Squarik Asit Di Butil Ester adlı maddenin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. Saçkıran tedavisi için uygulanan diğer ilaçlardan farklı bir yolla etkili olmaktadır. Bu sayede başarısı diğer saçkıran tedavisi yöntemlerine göre çok daha yüksek ve tekrar ihtimali azdır.

Sadbe

Saçkıran Tedavisi için Geliştirildi
SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester) saç dökülmeleri arasında sadece saçkıranda etkili olur. Ancak sakal, bıyık, kaş gibi alanlardaki saçkıran denilen dökülmelerde de başarıyla kullanılmaktadır.

Alopecia Areata (Saçkıran) Neden Olur?
Saçkıran hastalığının en çok kabul gören sebebi vücudun kıl köklerine karşı yaptığı zararlı maddeleri kılı oluşturan hücreleri yok etmesidir. Bu zararlı maddelerin köke zararını engelleyen iki kimyasal madde vardır DPCP (Di Phen Cipron) ve SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester ) dir. İmmunterapi denilen bu tedavi yöntemi sorunu temelden çözmektedir ve bu sayede başarısı daha yüksektir.

Hair Pharma’dan Türkiye’de Bir İlk
Dünyada yaygın olarak üretilen SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester ) Türkiye de eczanelerde tecrübeli eczacılar tarafından hazırlanarak hastaya verilmekteydi. SADBE yoğunluğu % 0.01(onbindebir) ile % 0.1(bindebir) oranları arasında değişen yoğunluklarda kullanılmaktadır.

Sadbe Nasıl Kullanılır?
SADBE kullanım süresi kişinin verdiği cevaba göre değişir. Tüm diğer tedavi yöntemleri gibi aylarca devam etmek gerekebilir. Tedavide en önemli sorun tedaviye uyumdur. Yukarda yazılan %90 dan fazla olarak verilmiş başarı oranı sabırla kullanım sonucu elde edilebilmektedir. Saçkıran özellikle genç yaşlarda daha sık görülür ve ne yazıkki %100 başarıyla kullanılabilecek ilaç yoktur. Her tedavinin başarı oranı farklıdır.

Bitkisel Saçkıran Tedavisi İçin Sarımsak
Sarımsak sürmek hastaların yarısında başarılı olmaktadır bu nedenle tedavide başarı oranı %50 olup, bunun dışında kortizonlu merhemler, minoxidil, procapil gibi maddelerin başarısı da bundan biraz fazladır. Kortizon iğnesiyle tedavinin başarısı farklı kaynaklarda % 70-85 arasında verilmektedir ancak kortizonun yan etkileri de tedirginlik verir. Tüm bu tedavi yöntemleri sebebe yönelik değil daha çok deneme yanılma tedavisi olup, uygulanıp sonuç beklenir. Bir nevi şansınız varsa gibi bir durumdur. Yani asıl sorun olan vücudun köke zarar veren maddelerin oluşumunu veya köke zararını engellemezler.

Sadbe Sonuca Yönelik Tedavi Sunar
Diğer saçkıran tedavilerine farkı direkt sorunu engellemeye yönelik olup, tedavide başarı oranı ise %98’dir. Aynı zamanda hiç bir yan etkisi olmayıp, saçkıran, sakal kıran gibi tüm bölgelerde güvenle kullanılır.

26 Comments

Add a Comment
  1. Merhba ben saçkıran yok ama saçlarım çok cansız ve seyrekleşme var bu ilacın etkisi olur mu

    1. Saçınızdaki seyrekleşme ve cansızlaşmanın nedenini araştırmalısınız.

  2. Merhabalar sadbenin son tüketim tarihlerini nasıl öğrenebiliriz, yada en son ne zaman şişeyi atmalıyız

    1. Losyon yada sprey şeklindeki ürünlerde dayanma ömrü kapak açıldıktan sonra iki yıldır.

  3. Merhaba ürünü aldım kullandım ve geçti ancak. Bir sene sonra Nisa’ya çıktı elimdeki ürünün tarihi geçme durumu varmı yoksa yeniden kullanabilirmiym

    1. Kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SADBE © 2018